לשירותכם:
072-3901305
לקבלת ייעוץ משפטי, השאירו פרטים
לכל שאלה חייגו:
072-3901305

תהליך פירוק חברה - הישרדות עסקית בימי קורונה

מגפת הקורונה יצרה זעזוע וטלטול בשוק העולמי ומשום כך נוצרה מציאות כלכלית חדשה ועגומה לחברות ובעלי עסקים. על מנת להתמודד עם אותה המציאות, אלו נאלצו להפסיק את פעילותם או לצמצם אותה באופן נרחב ומשמעותי.

חשוב לזכור שבעבר היו משברים כלכליים גדולים שהשפיעו על המשק הישראלי ועל השוק הבינלאומי, אבל משבר כדוגמת הקורונה לא היה מעולם. מה שכן, אחת המסקנות שהוסקו מהמשברים הכלכליים הקודמים הייתה שעל מנת לשרוד, יש לשמור על כספים נזילים וזמינים.

את אותה המסקנה ניתן גם ליישם עכשיו עם משבר הקורונה והכוונה היא שיש לבצע צמצום נרחב בהוצאות כמו, שיווק, פיתוח, כוח אדם וכו' ובמקביל לנסות לשמור כמה שיותר על המזומנים שנשארו.

עורך דין לוחץ יד לבעל עסק שעובר תהליך פירוק חברה

לא מצליחים לשרוד ורוצים לפרק את החברה

פירוק חברה הוא תהליך שחברה עוברת כאשר בעליה מגיעים למסקנה שיש לסגור את החברה לגמרי.

בישראל, יש מספר דרכים לפירוק חברה בהן:

  • פירוק על ידי נושים - אם החברה חייבת כספים לעובדים, לספקים או לבנקים אז אלו יכולים להגיש כנגדה בקשה לבית המשפט לצורך פירוק החברה.
  • פירוק על ידי בית משפט - כאן מדובר על מצב בו על מנת לבצע את תהליך הפירוק, החברה צריכה להיעזר בבית המשפט.
  • פירוק מרצון - זהו מצב בו יש החלטה של בעלי המניות ודירקטוריון החברה על התפרקות החברה מרצונה.

פירוק חברה על ידי עובדים

עד כה, הזכרנו את פירוק החברה מטעם בעליה אבל מה קורה כאשר מוגשת בקשה לפירוק חברה על ידי עובדים של החברה? מדובר על מצב נדיר, מה שכן יש לזכור שהוא קיים. מצב כזה עשוי להתקיים במידה והחברה חייבת כספים לעובדים ואז העובדים נוקטים בצעדים כנגדה. אותם הצעדים באים לידי ביטוי על ידי הגשת בקשה לפירוק החברה. כך הם יכולים להבטיח את קבלת הזכויות המגיעות להם.

על מנת לבצע את פירוק החברה, יש להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום. איש מקצוע זה יסביר להם מהן הזכויות המגיעות להם מעבר לזכויות העובד הרגילות, יסייע במילוי הטפסים הנדרשים וייתן ייצוג משפטי בתהליך מול בתי המשפט וכמו כן מול המוסד לביטוח לאומי.

זכויות עובדים בפירוק חברה

זכויות עובדים בפירוק חברה כוללות, תשלום שכר בסיס, זכאות ימי חופש, ימי הבראה, פנסיה וגמל, ימי הודעה מוקדמת, פיצויי פיטורין ועוד. ניתן להגיש בקשה למוסד לביטוח לאומי וזה יבחן את פרטי התביעה ובמידה וזאת תאושר, הוא יעביר לעובד או לעובדים את הכספים המגיעים להם. לצורך התביעה, יש לצרף את המסמכים הבאים: 3 תלושי משכורת אחרונים, מסמך המעיד על גובה פיצויי הפיטורים על פי הכספים שהופקדו בקופת הגמל, אסמכתא לרצף בעבודה ואישור מהבנק או המחאה מבוטלת.

מומלץ לקרוא גם את המאמר בנושא פיצויים לעובדים בפירוק חברה - לחצו לקריאה.

עורך דין פירוק חברה

פירוק הוא תהליך מורכב, לא נעים וכזה שמלווה גם בסכסוכים ומחלוקות. על כן, מומלץ מאוד להסתייע בשירותים של עורכי דין מתאימים, כמו עורכי דין המתמחים בנושאים כמו פירוק חברה, פשיטת רגל וכו'. מדובר על תהליך טעון שכן כל צד המשתתף בתהליך רוצה לשמור על חלקו ולהימנע מפגיעה פיננסית גדולה וכמו כן מפגיעה משפטית. לכן מומלץ לקחת עורך דין פירוק חברה שיש לו ניסיון וידע רב בתחום.

מספר מדרגים:3 דירוג ממוצע:5
דירוג:
התרשמתם רוצים שנחזור אליכם ?

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: