facebook image

שירותי נוטריון

לייעוץ דיני עבודה ללא התחייבות
השאירו פרטים

מדריך לשירותים המשפטיים שרק עורך דין שהוסמך כנוטריון רשאי לספק

נוטריון הוא עורך דין, שנוסף על עריכת דין, הוסמך על ידי משרד המשפטים גם לאשר, לאמת ולערוך מסמכים משפטיים המשמשים כראייה בדיונים בבית המשפט או בפני כל רשות אחרת. קבלת אישור נוטריון היא למעשה הדרך באמצעותה מערכת המשפט מוודאת כי המסמך המשמש כראייה הוא מקורי, התרגום שלו הוא מדויק, זהותו של האדם שחתם עליו אומתה, ושהוא חתם עליו מרצונו החופשי.

אילו שירותי נוטריון ניתן לקבל במשרד עורכת דין ונוטריונית אורנה שמריהו?

משרדנו מעניק את רוב, אם לא כל, השירותים הנוטריונים הקיימים, ומתמחה באימות חתימה, עריכה ואישור של ייפויי כוח, מתן אישור העתק נאמן למקור, תרגום נוטריוני, עריכת צוואה נוטריונית, הסכם קדם נישואין, תצהיר נוטריוני, אישור הוצאת קטין לחו"ל ואישור אפוסטיל.

חתימה של נוטריון

מהו אימות חתימה נוטריוני?

אימות חתימה הוא הליך שנועד למנוע זיוף ושימוש לרעה בחתימתו של אדם אחר. וכך, במידה ותידרשו לחתום על מסמכים משפטיים שהם בעלי חשיבות רבה, מאוד ייתכן שתידרשו לבצע את החתימה בפני נוטריון. הנוטריון יאמת את זהות החותמים ויוודא כי הם חתמו על המסמכים מרצונם החופשי.

אילו ייפויי כוח דורשים חתימה בפני נוטריון?

ייפוי כוח הוא מסמך שבאמצעותו אדם אחד (מייפה הכוח) מעניק הרשאה לאדם אחר (מיופה הכוח), לבצע בשמו פעולות שונות או לקבל בשמו החלטות. ישנם סוגים רבים של ייפויי כוח, ועל חלקם יש לחתום בפני נוטריון, על מנת שיהיה להם תוקף משפטי. הנוטריון מאמת את זהות החותם על ייפוי הכוח, מוודא כי הוא מבין את המשמעות, וכי הוא חותם עליו מרצונו החופשי. ייפוי כוח כללי, שהוא הרשאה בעלת היקף רחב במיוחד, כמו גם ייפוי כוח לביצוע עסקת נדל"ן הם דוגמה לייפויי כוח הדורשים חתימה בפני נוטריון.

מהו אישור העתק נאמן למקור?

כאשר אתם מעוניינים להגיש לאחת מרשויות החוק, או אפילו למוסד כלשהו כמו מוסד לימודים, העתק של מסמך מקורי (כך שתוכלו לשמור את המקור אצלכם), ייתכן ותתבקשו להגיש אישור נוטריוני לכך שההעתק זהה ונאמן למקור. עותק המוגש בצירוף אישור נאמן למקור חתום בידי נוטריון הוא בעל אותו תוקף ומעמד משפטי כמו המסמך מקורי.

מדוע נדרש אישור נוטריוני לתרגום?

בדומה לאישור העתק של מסמך מקורי, גם כאשר אתם מבקשים להגיש תרגום לעברית של מסמכים שנכתבו במקור באנגלית, תידרשו פעמים רבות לאישור נוטריון. בחתימה שלו, הנוטריון, שיכול לבצע את התרגום בעצמו או לאשר תרגום שנעשה על ידי מתרגם חיצוני, מאשר את מהימנות התרגום ומבטיח שלתרגום יהיה אותו תוקף משפטי שיש למסמך המקורי.

מהם יתרונותיה של צוואה נוטריונית?

אחת מאפשרויות לעריכת צוואה היא צוואה בפני רשות, את הרשות יכול לייצג נוטריון. הנוטריון עורך את הצוואה לפי הוראות המצווה, מקריא אותה באזניו, ומאשר בחתימתו כי המצווה הצהיר בפניו שזו צוואתו. לצוואה נוטריונית יתרון לעומת צוואה שנחתמה אצל עורך דין שאינו נוטריון, משום שהיא אינה דורשת את נוכחותם של עדים על מנת שתיכנס לתוקף. בנוסף, צוואה נוטריונית נערכת על ידי בעל מקצוע, והדבר מקטין בצורה משמעותית את הסיכוי שאמינותה תוטל בספק בעתיד על ידי מי מהיורשים.

מתי ניתן לקבל אישור נוטריוני להסכם קדם נישואין?

כאשר בני זוג העומדים להתחתן מבקשים לערוך הסכם יחסי ממון לפני החתונה, עליהם לאשר את ההסכם. את האישור להסכם ניתן לעשות בפני נוטריון רק כאשר ההסכם נערך בזמן שקדם לנישואין, אך לאחר שהתאריך לחתונה כבר נקבע. במעמד החתימה, הנוטריון מוודא שכל אחד מבני הזוג מבין את ההסכם עליו הוא עומד לחתום ואת השלכותיו. הוא גם מוודא ששני בני הזוג הם בעלי כשירות משפטית לחתום על ההסכם וכי הם חותמים עליו מרצונם החופשי.

מהו תצהיר נוטריוני?

מוסדות ורשויות רבות עשויים לדרוש מכם לספק תצהירים שונים, וכי התצהיר יאומת ויאושר על ידי נוטריון. למשל, סטודנט שסיים את לימודיו במדינה אחרת, נדרש להוסיף תצהיר נוטריוני לתעודת התואר שקיבל על מנת שיהיה לה תוקף בישראל. דוגמה אחרת למקרה שבו עשוי להידרש תצהיר נוטריוני היא של בני זוג ידועים בציבור, המבקשים להצהיר על מעמדם בפני רשות ממשלתית כדי לזכות בהטבות שונות שמעמדם עשוי להקנות להם.

באילו מקרים מומלץ לבקש אישור נוטריוני להוצאת קטין לחו"ל?

כאשר קטין נוסע לחו״ל עם אחד מהוריו (ללא ההורה השני) או עם מבוגר שאינו אחד מהוריו (סבתו או אפילו חבר של המשפחה) מומלץ מאוד לצייד אותם באישור נוטריוני להוצאת קטין לחו״ל. האישור יכול למנוע חשדות ועיכובים מיותרים בשדה התעופה, והוא בעל חשיבות מכרעת כאשר הנסיעה לחו"ל קורית במהלך גירושין. אז, עלול לעלות חשד מוצק יותר לחטיפת הקטין. קבלת אישור נוטריוני להוצאת הקטין לחו"ל תאפשר לכם לנסוע לחו״ל עם ילדכם בראש שקט וללא דאגות בעת היציאה מהארץ או הכניסה לארץ אחרת.

מהו אישור אפוסטיל?

אישור אפוסטיל הוא הליך משפטי המעניק למסמך רשמי תוקף בינלאומי בכלל המדינות החתומות על אמנת האג. נוטריון רשאי לאמת ולהנפיק תעודת אפוסטיל לכל מסמך ישראלי שתרצו להשתמש בו לצרכים משפטיים ואחרים מול הרשויות בחו"ל, כמו גם לכל מסמך זר שתזדקקו לו בארץ. למשל, תעודת נישואין, תעודת לידה, תעודות המעידות על השכלה וכדומה.

5 / 5. 1

שיתוף:
צרו קשר
דילוג לתוכן