לשירותכם:
072-3901305
לקבלת ייעוץ משפטי, השאירו פרטים
לכל שאלה חייגו:
072-3901305

זכויות עובד נשמרות למשך שישה חודשים

פוטרת?! זכויותייך ישמרו לתקופה של 6 חודשים

חוק פיצויי פיטורים (תיקון מס´ 25), התש"ע -2009

מאת: עו"ד אורנה שמריהו
סעיף 1 לחוק פיצויים פיטורים, התשכ"ג-1963 (להלן: "החוק"), קובע כי מי שעבד שנה אחת ברציפות, יהא זכאי לפיצויי פיטורים.

סעיף 2 בחוק מגדיר את המושג "רציפות בעבודה", כשסעיף 9 (2) קובע בין השאר כי רציפות בעבודה תימשך גם אם התקיימה הפסקה תוך ניתוק יחסי עובד ומעביד שאינה עולה על 3 חודשים.

התיקון לחוק קובע כיום, כי גם נתק של תקופה בת 6 חודשים, יראו בתקופה זו כרציפות בעבודה, לעניין שמירת זכויותיו של עובד באותו מקום העבודה, וכל הוותק שצבר יישמר לו, ויהא הוא זכאי להמשך צבירת זכויותיו, החל מהיום הראשון לעבודתו טרם ההפסקה.

מדברי ההסבר לחוק, אנו למדים, כי התיקון לחוק בא למנוע התחמקות של מעסיקים שונים מקיום חובתם להבטחת התנאים הסוציאליים של עובדיהם, לרבות פיצויי פיטורים, וזאת לאור גילוי התופעה של העסקת עובדים בהתקשרות לתקופה קצובה באורח מחזורי, כאשר בתום כל תקופה, שאינה עולה על 8 חודשים, חל ניתוק יחסי עובד ומעביד ביוזמת המעביד, שלאחר שלשה חודשים מעסיקו מחדש, וכל זכויותיו של העובד אותן צבר במהלך תקופת עבודתו טרם ההפסקה נמנעות ממנו.

מספר מדרגים:15 דירוג ממוצע:4.6
דירוג:

התרשמתם רוצים שנחזור אליכם ?

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: