לשירותכם:
072-3901305
לקבלת ייעוץ משפטי, השאירו פרטים
לכל שאלה חייגו:
072-3901305

עורך דין דיני עבודה הייטק – גם כאן יש זכויות

זכויות עובדים – גם בהייטק

עבודה בהייטק עבור רבים מאיתנו מהווה את עבודת החלומות, במיוחד במדינה כמו שלנו המפורסמת בתחום זה. כולנו מכירים את אין ספור המשרדים והחברות, קטנות כגדולות, בהם הכול נראה נוצץ – המשכורות, המיקום, ההישגים והתוכן. אך יחד עם זאת, גם בחברות כאלה ואולי דווקא בחברות ומשרות כאלו – עלינו לזכור לשמור על זכויותינו ולא לתת לזוהר ולרצון להיות חלק, לשים את אותם הזכויות בצד. עורך דין דיני עבודה הייטק יוכל לבחון את התחום עם מקצועיות רבה בנושא – שכן אכן מדובר בתחום מסובך ומורכב יותר לעומת אחרים, זאת משום סוגי העובדים הרבים (שעתי או משרה מלאה), מגוון העובדים הרחב וכן העבודה המאומצת הנלווית לעבודות וחברות מסוג זה.

עורך דין דיני עבודה הייטק – התמקצעות איפה שצריך

בהעסקת עובדים בעולם דינמי כמו בחברות ההייטק משתנים רבים, המאפיינים חברות כאלה, אשר עוברות תהליכי שינוי, צמיחה והתפתחות על בסיס קבוע כחלק מהאופי העסקי. במצב שכזה יש צורך להכיר בזכויות העובדים על שלל סוגיהם. לדוגמה, זכויות העובד ושעות נוספות בשכר שעתי וגלובלי הן קובץ זכויות רחב בפני עצמו, כאשר מדובר בעובד שאינו עובד תחת החברה במשרה מלאה ולמעשה מקבל תגמול על פי שעות העבודה שלו. בעקבות המאמצים הרבים המושקעים בעבודות הללו, כל עובד יכול בקלות להגיע למצב בו הוא משקיע שעות נוספות שמעבר להסכמים הבסיסיים, ואף "לשכוח" מזכויותיו עקב הרצון להיות חלק ולהצליח במקצוע הנחשק. במצב כזה, ללא קשר למשכורת הבסיס, על פי חוק יש לשלם לעובד בעבור שעות נוספות או לקבוע שכר גלובלי עבור שעות נוספות שלא חלק ממשכורת הבסיס.

דוגמה נוספת תהיה זכויות העובד במשרה מלאה, מצב בו העובד נמצא במשרה שכולה תחת החברה ולכן רשאי לזכויות נוספות מעבר לשכר, כדוגמת תשלומי ביטוחים, מסים והפרשות נוספות. לא מן הנמנע כי בחברה אחת יהיו עובדים גם מן הסוג הזה וגם עובדים שעתיים, וכבר כאן ניתן לראות כי יש לנהל זאת בצורה איכותית.

בחברות העוברות תהליכים דינמיים ומשתנים על בסיס די קבוע, גם הליך של פיטורים בהסכמה הוא הליך נפוץ, שכן הן צד המעביד והן צד המעסיק יכולים להסכים כי לטובת כולם, הפסקת יחסי העבודה הנה הדבר הנכון ביותר לעת עתה. מכתב פיטורים בהסכמה הוא לכשעצמו מהווה תחום עיסוק שאין להמעיט בחשיבותו, שעשוי להוות בעתיד העסק, למעשה, כ"קו הגנה" למניעת תביעות או חיכוכים לא רצויים.

אנשים עובדים עם לפטופ בתחום ההייטק

איך נמנעים מטעויות?

ראשית, נציין פעם נוספת גם עבור העובדים בחברות וגם עבור המעסיקים – על אף משכורות הבסיס הגבוהות יחסית, התנאים הנוחים והסביבה האנושית האיכותית – זכויות העובדים לא נעלמות בעולם ההייטק. דווקא בעקבות האפשרויות הרבות בתחום והאופי הייחודי, יש צורך באיש מקצוע המלווה את התהליכים הקורים בארגון בכל תחומי העובדים. התמקצעות בתחום הזה היא עולמו של עורך דין דיני עבודה הייטק – תוך הבנה מלאה של כלל הצרכים, האינטרסים ודרישות הארגון או החברה מצד אחד ויישום חוקים, כללים וזכויות מן הצד השני. על כל עובד להיות אחראי לזכויותיו ובאותה מידה ואף יותר מכך, על כל מעסיק לוודא כי הוא עומד ומכבד את כלל הזכויות הקיימות, ללא קשר לסוג העובד הנמצא תחתיו.

מאיפה מתחילים?

על אף המשתנים הרבים, בין אם מדובר בסוג העובד או בסיטואציות מורכבות, אנו יכולים להשאיר אתכם רגועים – צרו קשר בהקדם וצפו לליווי מקצועי שמכיר ומבין כל תהליך מא' ועד ת', ובכך תוכלו לדעת כי גם העסק שלכם מתנהל בהתאם לחוק.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:
התרשמתם רוצים שנחזור אליכם ?

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: