לשירותכם:
072-3901305
לקבלת ייעוץ משפטי, השאירו פרטים
לכל שאלה חייגו:
072-3901305

סיום העסקה בהסכמה: מה חשוב לדעת?

מצב של סיום העסקה בהסכמה הוא מצב בו העובד והמעביד מסכימים על סיום יחסי העבודה, כלומר מסכימים על הפסקת העבודה של העובד במקום העבודה. מתי בדרך כלל יכול לקרות מצב כזה? ובכן, כאשר העובד לא מרוצה מהתנהלות מקום העבודה או כאשר מדובר על סיבות הקשורות לחייו האישיים של העובד שבגינן הוא מעוניין להתפטר.

מעבר לכך, במצב כזה, יש גם הסכמה של המעסיק ויותר מכך יש גם את תמיכתו בכל הקשור לפיטורי העובד. בהמשך, המעביד יפתח בהליך פיטורין רגיל, מה שכן חשוב שבמסגרת ההליך הזה, יהיה גם מכתב פיטורים בהסכמה. יש חשיבות למכתב כזה, כי הוא יתעד את כל מה שקשור לפיטורי העובד ויותר מזה כך ייראה שיש הסכמה הדדית של שני הצדדים לפיטורים.

חשיבותו של מכתב פיטורים בהסכמה

מדוע חשוב מאוד שיהיה בידי העובד את המכתב המתאים? אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד והאם הוא יהיה חשוף לתביעה מצד המעביד או אפילו האם יקבל פיצויי פיטורים וזכויות נוספות על פי החוק. המכתב הוא אסמכתא רשמית, בה ניתן להשתמש בדיוק למצבים שהוזכרו לעיל וכך העובד יכול להיות מוגן ולזכות במלוא זכויותיו המגיעות לו כמפוטר.

סיום העסקה בהסכמה

פוטרתם ללא מכתב - מה אפשר לעשות?

על מנת לקבל דמי אבטלה, משרד התעסוקה דורש שיהיה ברשותכם מכתב סיום העסקה בהסכמה, כלומר מכתב פיטורים. אם לא יוצג מכתב כזה, הרי שאין דרך להוכיח שהעובד אכן פוטר ממקום העבודה ויותר מזה, לא ברור מתי הפיטורים נכנסו לתוקף. אם המעביד לא הוציא מכתב כזה ויותר מזה אם העובד לא עמד על זכותו לקבל אותו, הרי שהמעביד מבחינתו יכול לטעון שהעובד התפטר מיוזמתו האישית ועל כן העובד לא יהיה זכאי לפיצויי פיטורים.

מכתב סיום העסקה בהסכמה - למה כדאי להתייעץ עם עו"ד דיני עבודה?

יש לא מעט מקרים בהם מכתב סיום העסקה בהסכמה לא נוסח בצורה מדויקת או שהיו חסרים כל מיני חלקים רלוונטיים במכתב עצמו ועל כן, מומלץ לבצע את התהליך בליווי של עו"ד לענייני עבודה. איש מקצוע זה ידאג שלא יישארו קצוות פתוחים והוא יבטיח שכל התהליך יתקיים בצורה הנכונה ביותר - גם עבור העובד וגם עבור המעביד. מעבר לכך, כאשר יש מכתב רשמי שנכתב על ידי עו"ד דיני עבודה, המכתב יכול לשמש כמסמך משפטי לכל דבר ויכול למנוע כל צרה שעשויה להתעורר בעתיד.

איך בוחרים עו"ד דיני עבודה?

לפני הכל, ערכו סקר שוק שכן יש המון עורכי דין טובים ומומלצים שיכולים לתת לכם ייצוג משפטי. מעבר לכך, חשוב מאוד שתסבירו בצורה הברורה והמדויקת ביותר את הנושא שתרצו לקבל בו ייעוץ משפטי. לדוגמה, אם מדובר על מכתב פיטורים בהסכמה, עליכם לבדוק האם יש ניסיון לעורך הדין בטיפול בדיני עבודה ובפרט במקרים הקשורים לפיטורים בהסכמה, מה כולל הייצוג, מהי העלות וכו'. 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:
התרשמתם רוצים שנחזור אליכם ?

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: