לשירותכם:
072-3901305
לקבלת ייעוץ משפטי, השאירו פרטים
לכל שאלה חייגו:
072-3901305

חוק עבודת נשים – (תיקון מספר 61), התשע"ט 2019

מאת: עוה"ד אורנה שמריהו

החל מיום 6/2/2019 יחול תיקון לחוק של חוק עבודת נשים לגבי היעדרות עובדת בשל טיפולי פוריות על חשבון ימי מחלתה והיעדרות עובדת בשל בדיקות הריון.

ולהלן התיקון לחוק - חוק עבודת נשים

סעיף 7(ג)(4) לחוק עבודת נשים, התשי"ד-1954 (להלן: החוק"), קובע כי החל מחודש 2/2019 עובדת תהא רשאית להיעדר מעבודתה בתקופה שבה היא
חוק עבודת נשים - עורכת הדין אורנה שמריהו דיני עבודה
 עוברת טיפולי פוריות לרבות הפריה חוץ גופית. דין ההיעדרות , יהא כדין היעדרות ממחלה, והעובדת תהא זכאית לתשלום ימי מחלה על חשבון ימי המחלה הצבורים לה.

העובדת תהא זכאית להביא בחשבון על פי בחירתה, גם חלקי ימים שבהם נעדרה, קרי היה ונעדרה 4 שעות מעבודתה לשם טיפול המגובה באישור רפואי, תהיה זכאית לתשלום של 4 שעות בגין יום זה. הייעדרות של חלקי ימים, מוגבלת לעד 40 שעות בהתאם לחלקיות המשרה של העובדת. שיעור החלקיות יחושב כיחס בין היקף משרתה של העובדת ובין מספר שעות העבודה בחודש במשרה מלאה כנהוג במקום העבודה, או 182 לפני הנמוך.

זכאות נוספת 

עוד נקבע בתיקון לחוק של חוק עבודת נשים, כי העובדת תהא זכאית לתשלום ימי מחלה מהיום הראשון להיעדרות. לעניין עובדת בהריון – נקבע בתיקון לחוק, כי היעדרות עובדת בהריון לא תעלה על 40 שעות במשך חודשי הריונה לעובדת במשרה מלאה כנהוג במקום העבודה או על החלק היחסי מ – 40 שעות בהתאם לחלקיות משרתה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדי בטל' – 09-7796900.

  • כל המוצג במאמר זהה ינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ ו/או חוות דעת משפטית כלשהי. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלו נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:
התרשמתם רוצים שנחזור אליכם ?

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: