לשירותכם:
072-3901305
לקבלת ייעוץ משפטי, השאירו פרטים
לכל שאלה חייגו:
072-3901305

האם יעצרו פיטורים בחברת טבע?

בקרוב חברת התרופות הידועה טבע, תסיים את העסקתם של 175 עובדי במפעל באשדוד. המפעל על פי הצפי ייסגר בחודש מרץ של 2019. על פי ההצהרה של  הנהלת טבע, החברה תנהג בהגינות ותעניק להם תנאי פרישה מתגמלים וכן שירותי השמה, הכשרה וייעוץ מקצועי. חברת טבע, נוסדה בישראל והפכה להצלחה בינלאומית, אך עדיין ממשיכה להתנתק ולסגור את מפעליה בארץ אחד אחר השני. החברה רומסת את ערכי מייסדיה ואלפי עובדים היום, נדרשים לשלם על החלטותיה הכושלות של החברה.

מחצית מהעובדים במפעל טבע באשדוד, צפויים להיות מפוטרים בזמן הקרוב ומחציתם, עד ליום סגירת המפעל בחודש מרץ הבא של שנת 2019. לטענת הדירקטוריון של מפעל טבע, סגירת המפעלים היא תוצאה של ממשלת ישראל שתפקידה היה להציל את התעשייה המקומית תוצרת כלול לבן ולהשקיע בעידוד הייצור המקומי, מה שלא עשתה לטענת מנהלי החברה.

חברת טבע נקלעה למצב כלכלי הרשה ביותר בתולדותיה

ביה"ד קבע, כי יש לדחות את הקץ ולא לשלוח הזמנות לשימוע, כי אם לדון עם וועד עובדי מפעל טבע ולדון לגבי אפשרויות להגנה ראויה על זכויותיהם של העובדים ולא לפתרון שיהיה כואב כגון פיטורי עובדים בחודש הקרוב. אמנם ביה"ד מכיר במצב הכלכלי הקשה אשר אליו נקלעה חברת טבע, כאשר זה היה המשבר הקשה ביותר של תולדות חברת התרופות הענקית. זו עובדה ידועה, כי החברה נאלצה לערוך שינויים הכוללים צעדים כואבים כמו פיטוריהם של כ-110 עובדים בטבע טק ברמת חובב וצעדים נוספים, אשר נועדו להבראתה של החברה שנמצאת כיום בחובות אדירים.

מה שמפתיע בכל זאת, הינה ההודעה של חברת טבע על ההתייעלות שלה בחודש דצמבר השנה וכן, ההבטחה של מנהלי המפעל באשדוד, לנסות למצוא רוכש למפעל. במכתב שנשלח לעובדי טבע, נכתב כי נעשה מאמץ משמעותי לאתר קונה פוטנציאלי עבור המפעל באשדוד ואם לא יצליחו במשימה זו יבחנו את המשך פעילותו של המפעל. יש לציין , כי מפעל טבע באשדוד, מייצר מוצרים בתחום עירוי והזנה תת וורידית  והצפי הוא שחברת טבע, תמשיך לייצר ולהביא לשוק את המוצרים האלה, אבל הפעם מדובר על מוצרים מיובאים ולא כאלה שהיא עצמה תייצר.

גם ההסתדרות ניסתה לסייע בדחיית הפיטורין וסגירת מפעל טבע באשדוד

ההסתדרות, הגישה כתב טענות ובטענות אלה, הואשמה חברת טבע בחוסר תום לב וחוסר מגעים עם הסתדרות העובדים לגבי סגירת המפעל באשדוד. על פי טענת ההסתדרות, החברה "הרדימה" את נציגות העובדים ובמקביל, נקטה צעדים לסגירת המפעלים. על פי טענות נוספות של ההסתדרות,כל ההליכים  שנקט מפעל טבע באשדוד, כל ההליכים שנקט מפעל טבע באשדוד, היו בעורמה ובחוסר תום לב ובשל כך נחשבות כפעולות התעמרות בעבודה. מנהלי החברה השיבו לטענות אלה, כי הם ניסו להעיד את מפעל טבע באשדוד למכירה, אך לא הבטיחה באף שלב שהוא וכי ההחלטה הינה עסקית ואין לה ברירה אחרת.

לסיכום- בית הדין הכיר בהחלטת דירקטוריון החברה ואף קבע, כי לחברת טבע קיימת הסמכות המלאה לנקוט בצעדים כואבים בשל מצבה הכלכלי הקשה שנקלה אליו בשנים האחרונות.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:
התרשמתם רוצים שנחזור אליכם ?

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: