לשירותכם:
072-3901305
לקבלת ייעוץ משפטי, השאירו פרטים
לכל שאלה חייגו:
072-3901305

איך לנהל תביעת אובדן כושר עבודה בעקבות תאונת עבודה?

תביעה בגין אובדן כושר עבודה מהווה תהליך אשר עשוי להתפרס על פני זמן רב ולכן היא מצריכה ייעוץ משפטי איכותי והיכרות עם כל הגופים הרלוונטיים. העובדה שבתי המשפט המקומיים נמצאים בעומס של תיקים וגם הביטוחים הפרטיים לא ממהרים ללכת לגישור, מצריכה אורך רוח וליווי מקצועי של ממש. הנה כמה טיפים שבעזרתם תוכלו לנהל את התהליך באופן חכם. 

התייעצו עם עורך דין אשר מתמחה בתחום ובקיא בחוק

בכדי לקבל הכוונה של ממש אודות הצעדים המשפטיים והסעדים החוקיים העומדים לרשותכם, חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה באובדן כושר עבודה כבר בתחילת התהליך. למעשה, זה חשוב שבפגישה הראשונה עם עורך הדין תספקו את כל המידע אשר עומד לרשותכם ( גם מה שעלול להיראות לא רלוונטי בעיניכם) בשביל שתוכלו לקבל ייעוץ איכותי. מומלץ אף לרשום את כל הדברים מראש, בכדי להגיע מוכנים לפגישה ולא לשכוח דבר. 

שמרו את כל הממצאים הרפואיים שברשותכם 

במידה ופניתם לבית חולים או לקופת חולים לאחר התאונה, חשוב שתשמרו את המסמכים הרפואיים אשר מעידים על כך. החל מטופס הפנייה שניתן לכם, דרך אישור הזמנת האמבולנס ועד לבדיקות רפואיות שנעשו - כל אלו עשויים להיות לעזור לכם לנהל את התביעה בצורה ראויה. כדאי גם לתת דגש של ממש על סוג התרופות שקיבלתם בגין החבלה ועל סיכום הפגישה שלכם עם הגורם הרפואי שטיפל בכם. 

בקשו חוות דעת רפואית לבית משפט 

בשביל שתוכלו לספק אסמכתא רפואית לבעיה שבגינה נאלצתם להפסיק את עבודתכם, כדאי שתיגשו לרופא מומחה בתחום הפגיעה. ניתן להיוועץ עם עורך הדין אשר מייצג אתכם בעניין זה ולבדוק מיהם הרופאים אשר נחשבים לבעלי שם בתחום הזה. כדאי לזכור שלא כל רופא מספק חוות דעת משפטית מקצועית ולכן שווה לבדוק את העניין לפני שאתם ניגשים לקבוע תור בקליניקה הרלוונטית לסוג הפגיעה.

אספו עדויות איכותיות  

עוד אספקט שחשוב לזכור בניהול איכותי של תביעה בגין אובדן כושר עבודה נוגע לתיעוד של התאונה המצערת. מעבר לעובדה שכיום יש מגוון של עזרים טכנולוגיים אשר עשויים לעמוד לרשותכם ואשר חלקם אף קבילים בבית המשפט, אסור לשכוח את האנשים אשר היו לצידכם בזמן שהתרחשה התאונה. מסיבה זו, חשוב שתאספו את העדים אשר נחשבים לרלוונטיים בעניין התביעה ותציגו אותם לעורך הדין שלכם ולבית המשפט כבר מהשלב הראשון. 

לסיכום, ניהול של תביעה מקצועית מחייבת אתכם להתייעץ עם עורך דין המתמחה באובדן כושר עבודה ולגשת לכל המומחים הרפואיים הרלוונטיים. חשוב גם לגבות את העדויות המתאימות, לשים לב לאופציות המשפטיות הקיימות ולמצות את כל הזכויות אשר עומדות לרשותכם במסגרת זכויות העובד. אבל הכי חשוב: להבין שמדובר בתהליך שלוקח זמן ושרק בסופו ניתן לקבל את המגיע לכם על פי דין.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:
התרשמתם רוצים שנחזור אליכם ?

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: