לשירותכם:
09-7796900
לקבלת ייעוץ משפטי, השאירו פרטים
לכל שאלה חייגו:
09-7796900

פורום דיני עבודה

ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה, עובדים או מעסיקים. פורום דיני עבודה נוצר על מנת לאפשר לכם לשאול שאלות ולקבל תשובות מהירות בענייני דיני עבודה, תוך דגש עם הזכויות והחובות שלכם עובדים וכמעמיסים.

כמעט כל אחד מאיתנו נמצא במערכת היחסים של עובד או מעביד, מתוך כך, מונחים כמו שעות עבודה, שעות מנוחה, חוזה העסקה, ימי חופשה, דמי מחלה, מכתב פיטורין או פיצויי פיטורין, אינם מונחים אשר זרים לו. בין אם מדובר בעבודות קצרות טווח, ובין אם מדובר במקום עבודה ארוך טווח, חברות גדולות או עסקים קטנים, לכל אחד מן העובדים או המעסיקים יש זכויות וחובות.

פורום דיני עבודה

ניהול פורום דיני עבודה

פורום דיני עבודה, אשר מנוהל על ידי עו"ד אורנה שמריהו, נותן לכם את ההזדמנות לשאול שאלות בנושאים של דיני עבודה ולקבל ייעוץ מיידי, על מנת שתוכלו לדעת כיצד לנהוג ואיך לפעול.

מדינת ישראל, הינה מדינה בה חוקי העבודה חשובים עד מאוד, לכן, זכויות העובדים, וגם חובותיהם, ממוסדות במערכת חוקי המשפט של דיני עבודה. לכל אחד מן העובדים במשק, יש את הזכויות המגיעות לו על פי חוק. כחובתם של המעסיקים, הינה לכבד את החוק ולפעול לפיו, החל מתשלומים של זכויות סוציאליות, פנסיה, החזרי נסיעות ודמי הבראה, ועד לחישוב של שעות עבודה יומיות או חודשיות, תשלום עבור שעות נוספות ותשלום עבור ימי חופשה.

במקום העבודה שלנו אנו מבלים שעות רבות, חלקינו אף נמצאים במסגרת עבודה, יותר משאר אנו נופשים או נחים. כחלק מהיותנו שייכים למקום העבודה, ומתוקף כך, מגיעות לנו זכויות בעבור העבודה אותה אנו עושים. מעבר למשכורת, ישנם תנאים נוספים, כמו ימי חופשה, דמי הבראה, צבירת תנאים סוציאליים, קרנות פנסיה וקרנות השתלמות. לצערנו, מידי יום אנו עדים למקרים בהם מעסיקים מפרים את זכויות אלו, בין אם שביודעין ובין אם בעקיפין. חשוב לדעת, כי זכויות אלו קבועות בחוקי מדינת ישראל, וזוהי חובתו של המעסיק לדאוג לקיומם של חוקים אלו והתנאים המגיעים לכם.

על אף העובדה, כי רובינו מכירים את החוק, ישנם פעמים בהם החוק אינו ברור מספיק, אינו מובן, או מבלבל, לכן פורום דיני עבודה מעניק לכם את הגישה המהירה לקשר עם עו"ד אשר מתמחה בתחום של דיני עבודה.

+ הוספת הודעה

נצברו לו ימי 2 ימי חופש ויצאתי לחופשה בת יומיים וקיבלתי את התלוש ואני רואה שהמעסיק הוריד לי את היומיים חופש ולא שילם לי וששאלתי למה הוא אמר שזה לפי החוק האם זה חוקי, במקומות העבודה הקודמים שעבדתי כן שילמו לי אם תוכלי להסביר על החוק של ימי חופש בתשלום והשכר של שעתי.שלום.
לאחר 6 שנים של עבודה בחנות רשתית מבקש ממני המנהל שחלק מימי השבוע אעבוד בחנות בעיר אחרת על מנת לתת לעובדת חדשה שהחליפה אותי תקופה שעות בחנות. זאת לאחר שהחסרתי מהעבודה תקופה ארוכה מפני ששברתי רגל.
מכיוון שסירבתי לשינוי זה הוזמנתי לשימוע. הסיבה לשימוע על פי המכתב הוא ״צמצום כוח אדם-סגירת חנות״.
שאלותי היא כזאת
1. האם שינוי בתנאי העסקה (אין לי חוזה) לאחר מחלה חוקי?
כיצד עלי לנהוג בעניין?שלום רב,

ראשית צר לי על האיחור בתשובתי.

השימוע אליו הוזמנת הינו חוקי, נוכח העובדה שאין בהוראת החוק איסור על עריכת שימוע לאחר מחלה.

בברכה ושנה טובה,

אורנה שמריהו, עו"דשלום אורנה,

אני עובד בחברה גדולה אשר מעסיקה גם עובדי קבלן וגם עובדים וותיקים. אני נמצא בחוזה עבודה המגדיר לי מראש את התנאים שלי מבחינת ימי חופשה בשנה כך שאני מקבל 15 ימי חופשה במקום 22 ימים כמו העובדים הוותיקים. האם יש לי משהו לעשות בנידון לשינוי התנאים? האם וותק במקום עבודה יכול להשפיע?שלום רב,

ראשית צר לי על האיחור בתשובתי.

ימי חופשה הינם פונקציה של וותק, כך שאם רק התחלת לעבוד בוודאי לא סביר שתקבלי ימי חופשה כפי שהעובדים הוותיקים המקבלים.

בברכה ושנה טובה,

אורנה שמריהו, עו"דשלום אורנה,

אני ועובדים נוספים שלי בענף הבניין עובדים כמפקחים על הבנייה. שבוע שעבר היינו עדים לתאונה מגובה. הדבר עורר חששות אצלי ואצל העובדים האחרים. מהם הזכויות שלי כעובד בניין? ואילו נושאים אני צריך להיות מודע עליהם בתחום בטיחות בעבודה?

תודההיי,

בטיחות בעבודה הינו נושא בפני עצמו, ואל ניתן בהודעת פורום להשיב עליה ובפרט עבודה בגבוה, כשבעבודה שכזו על המעסיק לקבל אישור וליתן לעובד את כל האמצעים הביטוחיים, כגון" קסדה, כלי מגובה, הנעלה, חבל ועוד ועוד ועוד.

לפרטים נוספים הנכם מוזמנים לפגישת ייעוץ בנושא.

בברכה,

אורנה שמריהו, עו"דכניסה מנהל

Close

התרשמתם רוצים שנחזור אליכם ?

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: